• Anasayfa
  • İnternet
  • Adsense Kazançlarınız Risk Altında Uyarısı Nasıl Düzeltilir?

Adsense Kazançlarınız Risk Altında Uyarısı Nasıl Düzeltilir?

Kazançlarınız risk altında ads.txt dosyası sorunlarını düzeltmeniz gerekir uyarısının nedeni nedir, uyarı nasıl kaldırılır, siteye ads.txt dosyası nasıl eklenir
9kuyruk.com
1173
.
9kuyruk.com
23 Ocak 2022 22:33
.
İnternet
.
Yazar: 9 kuyruk
Adsense Kazançlarınız Risk Altında Uyarısı Nasıl Düzeltilir?

Adsense "Kazançlarınız Risk Altında" Uyarısı Nasıl Kaldırılır?


Kazançlarınız risk altında: Gelirinizin ciddi oranda olumsuz etkilenmesini önlemek için bazı ads.txt dosyası sorunlarını düzeltmeniz gerekir yada Kazançlarınız risk altında: Bir veya daha fazla sitenizde ads.txt dosyası bulunmuyor. Gelirinizin olumsuz etkilenmesini önlemek için bu sorunu hemen düzeltin uyarısının nedeni nedir, bu uyarı nasıl kaldırılır,  web siteye ads.txt dosyası nasıl eklenir?


Ads.txt dosyası “Dijital reklam envanterinizin yalnızca yetkili olarak tanımladığınız satıcılar (ör. AdSense) aracılığıyla satıldığından emin olmanızı sağlayan bir IAB inisiyatifidir.” diyor Google bey. Kısaca sitenize bir adsense doğrulama kodu tarzında bir kod eklemenizi istiyor ve bunu “şiddetle” öneriyor, aksi takdirde kazançlarınızın düşeceğini belirtiyor.


Uyarının ekran görüntüsü:


Kazançlarınız risk altında: Gelirinizin ciddi oranda olumsuz etkilenmesini önlemek için bazı ads.txt dosyası sorunlarını düzeltmeniz gerekir.


Ads.txt Nedir, Ne İşe Yarar?


Ads.txt, yayıncıların ve dağıtımcıların envanterlerini kimin satmaya yetkili olduğunu beyan etmeleri için basit, esnek ve güvenli bir yöntemdir ve programatik alıcılar için şeffaflığı artırır.


Ads.txt, şeffaf programatik dijital medya işlemlerini destekler ve sahte ve yanlış tanıtılan medya satışından kaynaklanan mali teşviki ortadan kaldırabilir. Robots.txt'ye benzer şekilde, ads.txt yalnızca bir yayıncının web yöneticisi tarafından bir alan adına yayınlanabilir ve bu da onu geçerli ve özgün kılar. Bir metin dosyası olarak ads.txt dosyasının güncellenmesi kolaydır, bu da onu esnek hale getirir. Dosyayı doldurmak için gereken veriler, OpenRTB protokolünde kolayca bulunur, bu da toplamayı ve hedeflemeyi kolaylaştırır. Ve yayıncılar envanterlerini çeşitli satış kanalları aracılığıyla sattıkları için ads.txt, aşağıdaki tedarikçi ilişkileri türlerini destekler:  • Kendi hesapları üzerinden borsalarda satış yapan alan sahipleri

  • Alan sahipleri adına programlı satış yapan ağlar ve satış evleri

  • Birden çok yetkili satıcının aynı envanteri temsil ettiği içerik sendikasyon ortaklıkları


Ads.txt Dosyasını Siteme Nasıl Eklerim?


Uyarının altında yer alan “Hemen Düzeltin” seçeneğine tıklayın ve aşağıdaki gibi açılan ekranda indir tıklayın.


Ads.txt Dosyasını Siteme Nasıl Eklerim?


Uyarı metninin hemen altındaki “İndir” butonuna tıklayın, bilgisayarınıza ads.txt dosyası hazır bir şekilde inecektir. Yayıncı kimliği aramakla vs. uğraşmayın ve dosyada değişiklik yapmayın. Sonra bu dosyayı sitemize yükleyeceğiz ve işlem tamamlanacak.


Ads.txt Dosyasını Siteye Eklemenin En Kolay Yolu:


Websiteniz; wordpress, blogger veya özel olarak tasarlanmış gibi ne şekilde olursa olsun ads.txt dosyasını web sitenize yüklemenin en kolay yolu; Sunucunuza bağlanın ve web sitenizin kaynay dosyalarının yüklü olduğu kök dizine indirmiş olduğunuz ads.txt dosyasını yükleyin.


Cpanel’e giriş yapın > Dosya Yöneticisi > Sol menüden Public_Html > Yükle diyerek Ads.txt dosyasını seçin ve dizine yükleyin.
İşlem tamamlanmıştır, artık uyarı birkaç gün içinde Adsense panelinizden kalkmış olacak.


Teyit etmek için; site adresinizin sonuna /ads.txt yazarak işlemi doğrulayabilirsiniz.


Örneğin: https://9kuyruk.com/ads.txt


Ek: Bu işlemi yaptığınızda direkt olarak adsense güncelleme yapıp hatayı kaldırmıyor bir sonraki adsense botunun sitenizi taramasını bekleyeceksiniz herhangi bir pingleme vs de işe yaramıyor.


Kazançlarınız risk altında: Gelirinizin ciddi oranda olumsuz etkilenmesini önlemek için bazı ads.txt dosyası sorunlarını düzeltmeniz gerekir hatası nasıl çözülür, neden çıkar, kazancımı etkiler mi, adsense bu uyarıyı kaldırır mı gibi soruların yanıtını verdik.

Yorumlar (0)
İlginizi Çekebilir
Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev