Google Adsense Reklamlarını Geç Yükleme Kodu - Erteleme

Google Adsense reklamları site açılış hızlarını çok fazla geciktirir. Bu durumun önüne geçmek için Adsense reklamlarını Lazy Load ile geç yükleme yapmanız
9kuyruk.com
1243
.
9kuyruk.com
27 Ocak 2022 16:47
.
İnternet
.
Yazar: 9 kuyruk
Google Adsense Reklamlarını Geç Yükleme Kodu - Erteleme

Google Adsense reklamları site açılış hızlarını çok fazla geciktirmektedir. Bu durumun önüne geçmek için Adsense reklamlarını Lazy Load ie geç yükleme yapmanız gerekir.


Layz Load yani tembel yükleme reklamlarını siteniz açıldıktan sonra yüklemenşz gerekiyor. Aşağıda paylaşmış olduğumuz kod ile reklamlarınız sayfayı kaydırınca yüklemeye başlayacak ve Pagespeed ve Gtmetrix skorlarınızı yükselecek. Web site açılış hızlarını ölçen bu sitelerdeki hız testleri yapılırken Google Adsense kodları site açılışında direkt olarak yüklenmeyeceği için ilk yükleme hızınızı etkilemeyecek. 


Adsense Reklamlarını Geç Yükleme:


İlk olarak Google'ın web sitenizde head tagları arasına eklemenizi istediği kodu web sitenizden sileceksiniz. Aşağıdaki kodu yani.


<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>


Sonra aşağıda vermiş olduğumuz kodu body etinin en altına ekleyeceğiz ve Adsense Javascript  kodunuz otomatik olarak en son okunacak. 


Devamında ise Adsense Reklam Kodunu Lazy Load olarak ekleyeceğiiz kodu body etiketinin en sonuna ekliyoruz ve işlem tamam. Artık Pagespeed ve Gtmetrix skorlarınızı kontrol edebilirsiniz.


Adsense Lazy Load Javascript Kodu:


<script type='text/javascript'>
//<![CDATA[
// Lazy Load AdSense
var lazyadsense=!1;window.addEventListener("scroll",function(){(0!=document.documentElement.scrollTop&&!1===lazyadsense||0!=document.body.scrollTop&&!1===lazyadsense)&&(!function(){var e=document.createElement("script");e.type="text/javascript",e.async=!0,e.src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js";var a=document.getElementsByTagName("script")[0];a.parentNode.insertBefore(e,a)}(),lazyadsense=!0)},!0);
//]]>
</script>


Ek:  Web sitenizdei Javascript kodlarını body etiketinin en sonuna yerleştirin ve async eklemesi yapın. async kodu javascript kodunun geç okunmasını sağlar örneği aşağıdadır.


<script async src="https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=G-GRRJEFT42Z"></script>

Yorumlar (0)
İlginizi Çekebilir
Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev