• Anasayfa
  • Oyun
  • Atlas Kahramanının Hikayesi - Mobile Legends: Bang Bang

Atlas Kahramanının Hikayesi - Mobile Legends: Bang Bang

Atlas kahramanının hikayesi Mobile Legends: Bang Bang Atlas, yavaşça Meka'ya yaklaştı. Denizin dibindeki muhafızın kontrol çekirdeğinin paslandığını fark etti. 
9kuyruk.com
1844
.
9kuyruk.com
22 Kasım 2021 17:51
.
Oyun
.
Yazar: 9kuyruk
Atlas Kahramanının Hikayesi - Mobile Legends: Bang Bang

Karanlık, soğuk ve gizemli okyanus, Şafak Vadisi'nde keşfedilmemiş son yeridir. Yüzeyden derinlere inildikçe güneş kaybolur ve sıcaklık gitgide düşer, ta ki karanlık dışınca hiçbir şey olmayana kadar. Burası, Eruditio'da icat edilen tüm malzemelerin yüksek basıncın etkisiyle parçalara ayrıldığı Dipsiz Deniz'dir, yani hiçbir insanın ayak basamadığı yasaklı bölgedir. Sadece terk edilen veya yok olan medeniyetlerin kalıntıları denizin derinliklerinde süzülmektedir. Burada sadece ölüm yoktur ama. Atlas'ın da içinde bulunduğu birçok inanılmaz ve tarif edilemeyen canlı, bu tehlikeli bölgede yaşam mücadelesi vermekte ve soylarını devam ettirmektedirler. Bu canlılar, Şafak Vadisi'nin en eskilerindendir. Daha fazla güç için ilkel canlıları tükettikleri için Antikler bu yaratıkları en derin okyanusa mühürlemişlerdir. Bu ilahi emir yukarıdan gelen ışığı ve sıcaklığı kesmektedir. Canlılar yüksek basınçlı bu ortama uyum sağlamak adına kabuklarını ve uzuvlarını, sıvı bir forma dönüştürmüşlerdir. Bu sonsuz karanlıkta kavga ve savaş yoktur. Sadece hayatta kalma kuralları; varoluş, değişim ve süreklilik geçerlidir. Zaman ne kadar hızlı akarsa aksın bazı şeyler çok yavaş değişti. Değişiklikler okyanusun derinliklerinden değil de yukarıdan gelmişti. Medeniyetin gelişimi ve yaşanan sürekli savaşlar sadece yeryüzünü değil denizleri de etkilemişti. Her şey bozulmaya başlamıştı. Dipsiz Deniz'deki yaratıklar bile giderek kötüleşen şartlara ayak uyduramıyordu. Felaketler ve ölüm bir anda gelmişti. Büyük yaratıklar ilk harekete geçenlerdi. Bu devler dokunaçlarıyla yukarıya doğru kaçmaya çalıştılar anca hepsi Mührün etkisiyle parçalara ayrıldı.

Diğerleri kaderin kendilerine ne getirdiğini anlayamadılar, ama değişmek zorunda olduklarını da biliyorlardı. Bu güdü tüm canlılarda bulunan yaşama içgüdüsüydü. Mührü kırmaya çalıştılar. Dipsiz Deniz'den kurtulabilen tek mahkum Atlas'tı. Dipsiz Deniz'in değişmeye başladığını ilk fark eden de oydu. Bu sayede kaçma hazırlıklarına ilk o başladı.

Etraftaki parçalanmış bedenler, ger,ye kalanları bu ezici güce karşı savunmasız oldukları konusunda uyarıyordu. Mührü kırmak için Atlas sert bir kabuk oluşturması gerektiğini anlamıştı. Atlas aradığı kabuğu denizin derinliklerinde eski zırhında buldu. Bu muhafızlar bir zamanlar Kuzey Diyarı'nda hüküm süren İzlanda Golemleri tarafından savaş makineleri olarak tasarlanmışlardı. Golemler öldükten sonra bu kalıntılar denizin dibine çürümeye atılarak tüm dünya tarafından tamamen unutulmuşlardı. Atlas, yavaşça Meka'ya yaklaştı. Denizin dibindeki muhafızın kontrol çekirdeğinin paslandığını fark etti. Daha sonra makinenin merkezine girdi, dokunaçlarını uzattı ve her bir makine parçasını eklemlerine takarak makinenin kontrolünü aldı. Büyük bir gürültünün ardından Meka gözlerini usulca açtı. Unutulmuş beden ve terk edilmiş ruh mükemmel bir şekilde birleşti. Devasa Meka, Mührü kırdı ve yüzeyi delerek yeryüzüne çıktı. Dünya'ya yenir bir oyuncu gelmişti: Zırhlı Ahtopot, Atlas.

Atlas'ın bu dünya hakkında tuhaf hisleri vardı. Güçlenme ve öğrenme arzusuyla denizlerin ulaştığı her yeri ziyaret etti. Yaratıklardan, ırklardan ve medeniyetlerden yeni şeyler öğrendi. Zaman geçtikçe Meka'yı daha rahat kontrol etmeye başladı. Sanki bu makine onun için yapılmış gibiydi. Ne kadar zaman geçerse geçsin Atlas'ın aklı hala Dipsiz Deniz'de yani dünyanın en büyük hapishanesinde mahsur kalan kendi türündeydi.

Atlas artık sadece sert bir kabuğa sahip değildi aynı zamanda bir planı da vardı: Dipsiz Deniz ve dünya arasındaki Mührü kırarak kendi türünü ebedi hapishaneden kurtarmak. Sadece korsanların yerini bildiği Kuzey Diyarı'nın denizlerinde gizli bir hazine vardı. Bu hazine, tüm okyanusun ekolojisini değiştirmeye yetecek kadar güçlüydü. Atlas bu hazineyi bulmayı arzulamıştı.

Yorumlar (0)
İlginizi Çekebilir
Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev