Emojilerin Aklımıza Gelmeyecek İkinci Anlamları

Gelin sık sık kullandığımız emojilerin kırk yıl düşünsek aklımıza gelmeyecek ikinci anlamlarına yakından bakalım.
9kuyruk.com
1189
.
9kuyruk.com
13 Mayıs 2022 23:26
.
İnternet
.
Yazar: 9 kuyruk
Emojilerin Aklımıza Gelmeyecek İkinci Anlamları

Kırk yıl düşünsek aklımıza gelmeyecek emoji anlamları: • Keçi emojisi - Greatest of All Time

 • Yılan emojisi - Sinsilik

 • Limon emojisi - Aldatma

 • Ahtapot emojisi - Sarılma

 • Gülen şeytan emojisi - Gerginlik

 • Bıçak emojisi - Ölüyorum anlasana

 • Oje süren el emojisi - Çok da tın

 • Kanatlı para emojisi - Gitti paracıklar

 • Avokado emojisi - Ezik

 • Kar tanesi emojisi - Alınganlık

 • Alkış emojisi - Bunu da anla artık

 • Şırınga emojisi - Dövme

 • Arı emojisi - Beyoncé fanı olmak

 • Pizza dilimi emojisi - Seni seviyorum

 • Alev emojisi - Yanıyorsun Fuat Abi


Keçi emojisi - Greatest of All Time


Emojilerin Aklımıza Gelmeyecek İkinci Anlamları


Süt ve süt ürünleri temalı konuşmalarımızda kullandığımız keçi emojisinin ikinci anlamı, İngilizce karşılığında yatıyor. İngilizce keçi, goat kelimesi ile anılıyor. Goat kelimesinin bir açılım olarak düşündüğümüz zaman ise karşımıza Greatest of All Time yani tüm zamanların en iyisi cümlesi çıkıyor. Önerdiğiniz şarkıyı dinleyen bir kişi cevap olarak keçi emojisi yolladıysa sevinebilirsiniz.


Yılan emojisi - Sinsilik


Emojilerin Aklımıza Gelmeyecek İkinci Anlamları


Yılan, mitolojik hikayelerde bile sinsiliği temsil eder. Yılan emojisinin bu anlamda kullanımı ise Taylor Swift ile başladı. Kanye West, Famous isimli şarkısında Swift’e gönderme yapınca fanları Taylor Swift’in Instagram sayfasını yılan emojilerine boğarak dikkatli olması konusunda uyardılar.


Limon emojisi - Aldatma


 Emojilerin Aklımıza Gelmeyecek İkinci Anlamları


Beyoncé’un 2016 yılında çıkardığı Lemonade albümünden ilham alınarak ikinci anlamını kazanan limon emojisi, aldatma anlamına geliyor. Yani A kişisi, kız arkadaşını B kişisi ile aldatırsa B kişisi için limon emojisini kullanabilirsiniz. 


Ahtapot emojisi - Sarılma


 Emojilerin Aklımıza Gelmeyecek İkinci Anlamları


Ahtapotlar 8 kollu, sevimli ve son derece akıllı canlılardır. Doğal hayatta kollarıyla pek çok farklı şey yapabilirler ancak sevimli bir emoji olarak arkadaşınıza gönderdiğiniz zaman o kolların anlamı sarılma demektir.


Gülen şeytan emojisi - Gerginlik


Emojilerin Aklımıza Gelmeyecek İkinci Anlamları


Mor renkli gülen şeytan emojisi çoğu zaman hınzır mesajlardan sonra gönderilir ve pek de soğuk bir hava yaratmaz. Ancak gülüyorum ama bak sabrım taşıyor anlamına da gelebilir ve gönderen kişinin bir sonraki mesajda olay çıkaracağının işareti olabilir.


Bıçak emojisi - Ölüyorum anlasana


Emojilerin Aklımıza Gelmeyecek İkinci Anlamları


Eğer yemek üzerine bir sohbet değilse bıçak emojisi çoğu zaman sinirlenme ifadesi olarak kullanılır. Ancak kullanan kişinin depresyonda olduğunu biliyorsanız, mutsuzsa ve yaşadıklarından pek de memnun değilse Bihter Ziyagil’in ölümsüz repliği ‘ölüyorum anlasana’ anlamına gelebilir. 


Oje süren el emojisi - Çok da tın


Emojilerin Aklımıza Gelmeyecek İkinci Anlamları


Oje süren el emojisini çoğunlukla kadınlar tarafından kullanırlar. İlk anlamı ‘meşgulüm şekerim’ şeklindedir. İkinci anlamı ‘oje sürdükten sonra kuruması için gerekli zaman kadar kısa bir boş vaktim var’ şeklindedir. Üçüncü ve en çok kullanılan anlamı ise ‘çok da tın’ şeklindedir. Beyler, dikkatli olun.


Kanatlı para emojisi - Gitti paracıklar


Emojilerin Aklımıza Gelmeyecek İkinci Anlamları


Kanatlı para emojisi çoğu zaman iki kişi arasında yapılan para transferinin gerçekleştiği anlamına gelir. Bazen kişinin herhangi bir işlem için gerekli olan ödemeyi yaptığını da anlatır. Az bilinen diğer bir anlamı ise emojiyi gönderen kişi için parasının kıymetli olduğunu ve ödeme sonunda üzgün olduğudur. 


Avokado emojisi - Ezik


Emojilerin Aklımıza Gelmeyecek İkinci Anlamları


Avokado da olsan herkese kendini sevdiremiyorsun. Avokado emojisi bir kişinin sıradan, basit biri olduğu ve moda olan ne varsa peşinden koştuğu anlamına geliyor. Yani arkadaşınız A kişisi için avokado emojisi kullandıysa ‘aman şekerim o da ne görse özenip yapmaya çalışıyor’ demiş olabilir.


Kar tanesi emojisi - Alınganlık


Emojilerin Aklımıza Gelmeyecek İkinci Anlamları


Her biri eşsiz bir güzelliğe sahip olan kar taneleri, emoji olarak kullanıldıkları zaman pek de olumlu bir anlama gelmiyorlar. Genelde Twitter’da kullanılan kar tanesi emojisi, kullanıldığı kişinin fazla hassas, kırılgan ve alıngan olduğu anlamına geliyor. Çoğu zaman gençler için kullanılır. 


Alkış emojisi - Bunu da anla artık


Emojilerin Aklımıza Gelmeyecek İkinci Anlamları


Günlük hayatta beğendiğimiz şeyleri ya da protesto etmek istediğimiz olayları alkışlarız. Alkış emojisinin ikinci anlamı ise biraz farklı. Çoğu zaman Twitter’da pasif agresif bir tavırla kullanılır. ‘herkesin hayatına kimse karışamaz’ cümlesini, her bir kelimenin ardından bir alkış emojisi ekleyerek paylaşırsanız ‘ kafana sok bunu’ anlamına gelir.


Şırınga emojisi - Dövme


Emojilerin Aklımıza Gelmeyecek İkinci Anlamları


Şu an için işletim sistemlerinin emoji klavyeleri ve sosyal medya platformları dövme anlamına gelen bir emoji sunmuyorlar. Bu nedenle kullanıcılar, dövme yapılırken kullanılan iğne anlamına gelsin diye şırınga emojisi kullanıyorlar. Kanlı bir emoji olduğu için bilmeyenler için biraz rahatsız edici olabilir.


Arı emojisi - Beyoncé fanı olmak


Emojilerin Aklımıza Gelmeyecek İkinci Anlamları


Ünlü şarkıcı Beyoncé, internet dünyasında Queen Bey olarak ve fanları yani hayranları da Beyhive olarak anılıyor. İngilizce bee, arı demektir. Beyoncé hayranları kendilerini arı emojisi ile gösteriyorlar. Beyoncé ile arası bozulan birinin sosyal medya hesaplarında bir dolu arı emojisi görürseniz bilin ki hayranlar atağa geçmiş.


Pizza dilimi emojisi - Seni seviyorum


Emojilerin Aklımıza Gelmeyecek İkinci Anlamları


Bir pizza dilimi emojisi görünce herkesin aklına haliyle pizza gelecektir ve bunu kullanan kişinin de canının pizza istediği anlaşılacaktır. Ancak ünlü bir pizza markasının sosyal medya paylaşımlarında sevgi ifadesi için kalp yerine pizza dilimi emojisi kullanması sonrası pek çok kullanıcı için pizza dilimi emojisi, seni seviyorum anlamına gelmektedir. 


Alev emojisi - Yanıyorsun Fuat Abi


Emojilerin Aklımıza Gelmeyecek İkinci Anlamları


İnstagram hikayelerine sık sık alev atanlar bilir, alev emojisinin akla gelen ilk anlamı gönderilen kişinin çekici, havalı ve tutkulu olmasıdır. Ancak her zaman bu anlama gelmeyebilir. Sevilmeyen bir şeyden bahsedilirken kullanılan alev emojisi ‘o şeyden o kadar nefret ediyorum ki yanıp kül olsun istiyorum’ anlamına da gelebilir. Hassas bir nokta. 


Mesajlaşma uygulamalarında ve sosyal medya platformlarında sık sık kullandığımız emojilerin kırk yıl düşünsek aklımıza gelmeyecek ikinci anlamlarından bahsettik. Bu emojiler hakkındaki düşüncelerinizi ve listemizde olmayan emojilerin ikinci anlamlarını yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
İlginizi Çekebilir
Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev