En Çok Satan Akıllı Telefonlar (Güncel)

2021 yılının en çok satan akıllı telefonlarını açıkladı. En Çok Satılan 10 Telefondan 7'si iPhone! İşte En Popüler 10 Akıllı Telefon
9kuyruk.com
1610
.
9kuyruk.com
11 Mart 2022 20:35
.
İnternet
.
Yazar: 9 kuyruk
En Çok Satan Akıllı Telefonlar (Güncel)

En çok satan 10 modelden 7 tanesi Apple olarak karşımıza çıkarken, Xiaomi'nin 2, Samsung'un ise yalnızca 1 akıllı telefonu listeye girebildi.


Pazar araştırma şirketi Counterpoint, 2021 yılının en çok satan akıllı telefonlarını açıkladı. Aralarında Türkiye'nin de olduğu 50'den fazla ülkede yapılan araştırma, geçtiğimiz yılın en çok tercih edilen akıllı telefonunun iPhone 12 olduğunu gözler önüne serdi. Listenin ilk 10 sırasına baktığımızda Apple'ın 7 model ile açık ara liderliğini görüyoruz. Samsung 1, Xiaomi ise 2 modelle listede kendisine yer buldu.


2021'de en çok satan akıllı telefonlar


2021 en çok satan akıllı telefonlar  • Apple iPhone 12

  • Apple iPhone 12 Pro Max

  • Apple iPhone 13

  • Apple iPhone 12 Pro 

  • Apple iPhone 11

  • Samsung Galaxy A12

  • Xiaomi Redmi 9A

  • Apple iPhone SE (2020)

  • iPhone 13 Pro Max

  • Xiaomi Redmi 9


Counterpoint, şirketler bazında da bazı araştırmalar yaptı. Örneğin Apple'ın 2021 yılındaki tüm satışlarının yüzde 41'ini yalnızca 3 akıllı telefon modeli oluşturmuştu. Bu 3 model; iPhone 12, iPhone 12 Pro Max ve iPhone 13'tü. Xiaomi'nin en çok satanlar listesine girmesini sağlayan Redmi 9A ve Redmi 9 ise şirketin tüm satışlarının yüzde 22'sini kapsadı. Son olarak; 2021 yılında piyasada aktif olarak bulunabilen akıllı telefon modeli sayısının 4.200 olarak açıklandığını belirtelim.

Yorumlar (0)
İlginizi Çekebilir
Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev