Instagram hikayeye birden fazla fotoğraf nasıl eklenir?

Instagram hikayeye birden fazla fotoğraf nasıl eklenir? Programsız hikayeye birden fazla fotoğraf ekleme nasıl yapılır?
9kuyruk.com
691
.
9kuyruk.com
30 Haziran 2022 21:33
.
İnternet
.
Yazar: 9 kuyruk
Instagram hikayeye birden fazla fotoğraf nasıl eklenir?

Instagram hikayeye birden fazla fotoğraf ekleme


Hikayeye birden fazla fotoğraf ekleme sanıldığının aksine oldukça kolay. Bunun için daha çok üçüncü parti uygulamalar kullanılsa da programsız bir şekilde de birkaç adımda halledilebiliyor. Burada tek yapmanız gereken şey; hikaye ekleme sekmesini açarak paylaşacağınız görselleri seçmek.


Adım 1: Instagram uygulamasını açın ve hikaye ekleme sayfasına gidin.


Instagram hikayeye birden fazla fotoğraf nasıl eklenir?


Adım 2: Hikayede paylaşacağınız ilk görseli seçin ve iki parmağınızla istediğiniz şekilde konumlandırın. (Küçülterek ikinci fotoğrafa yer açmak daha sağlıklı olacaktır)


Instagram hikayeye birden fazla fotoğraf nasıl eklenir?


Adım 3: İşin püf noktası tam da burada başlıyor. İlk görseli ekledikten sonra sağ üst köşede yer alan Çıkartmalar ekranını açın.


Instagram hikayeye birden fazla fotoğraf nasıl eklenir?


Adım 4: Çıkartmalar sekmesini açtıktan sonra yedinci sıradaki ”+” logosuna tıklayarak hikayeye eklemek istediğiniz ikinci görseli seçin.


Instagram hikayeye birden fazla fotoğraf nasıl eklenir?


Adım 5: İkinci görseli de başarıyla eklediniz. Aynı adımları izleyerek daha fazla fotoğraf yükleyebilirsiniz. Artık top sizde. Dilerseniz filtre ve efektlerle dilerseniz normal bir şekilde takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.


EKSTRA OLARAK:


Eğer bu kutucuk çıkmazsa, hikayeler kısmına kopyalanan fotoğrafı yapıştırmak içinse ekrana dokunup yazı panelini açmanız yeterli. Burada tıpkı bir yazı yapıştırır gibi ekrana basılı tutup beliren seçeneklerden “Yapıştır” olanı tercih ederseniz, ikinci fotoğrafınız da ekrandaki yerini alacaktır. Instagram daha sonra bu ikinci fotoğrafı da boyutlandırma ve taşıma imkanı tanıyor elbette. Özelliğin iOS’in fotoğraf kopyalama yeteneğiyle çalıştığını tekrar hatırlatalım.


Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Instagram hikayelerine birden fazla fotoğraf ekleme işlemi için hangi platformun kendisini mi yoksa üçüncü parti uygulamaları mı tercih ediyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorumlar (0)
İlginizi Çekebilir
Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev