• Anasayfa
 • İnternet
 • Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır? - 2022 Güncel Link - Adım Adım Anlatım

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır? - 2022 Güncel Link - Adım Adım Anlatım

Instagram hesabını gececi ve kalıcı olarak silme işlemi nasıl yapılır? Adım Adım Güncel 2022 instagram hesabını kalıcı silmek veya geçici olarak kapatmak için detaylar...
9kuyruk.com
1860
.
9kuyruk.com
23 Mart 2022 20:06
.
İnternet
.
Yazar: 9 kuyruk
Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır? - 2022 Güncel Link - Adım Adım Anlatım

Instagram Kapatma: “Geçici Olarak Kapatma” ya da “Hesap Dondurma” olarak bilinir. İstediğiniz zaman kapattığınız hesabınızı tekrar açabilirsiniz.


Instagram Silme: “Kalıcı Hesap Silme” olarak bilinir ve hesabınızı sildikten sonra 1 ay içerisinde hesabınıza girmezseniz hesabınız kalıcı olarak silinir.


Instagram hesap silme nasıl yapılır? • Adım #1: Instagram hesap silme sayfasını açın

 • Link: https://www.instagram.com/accounts/ remove/request/permanent/

 • Adım #2: Silmek istediğiniz Instagram hesap bilgilerinizle giriş yapın

 • Adım #3: Hesabınızı silme nedeninizi seçin

 • Adım #4: Silmek istediğiniz Instagram hesap şifrenizi girin

 • Adım #5: Silme işlemini onaylayın


Instagram hesap silme linki: 


https://www.instagram.com/accounts /remove/request/permanent/


Instagram geçici hesap kapatma nasıl yapılır?


Instagram geçici hesap kapatma nasıl yapılır? • Adım #1: Buradan Instagram internet sitesini açın.

 • Adım #2: Hesap bilgilerinizle giriş yapın.

 • Adım #3: Profil sayfanızı açın.

 • Adım #4: Profili Düzenle butonuna tıklayın.

 • Adım #5: Hesabımı Geçici Olarak Kapat yazısına tıklayın.

 • Adım #6: Hesap kapatma nedeninizi seçin.

 • Adım #7: Instagram şifrenizi girin.

 • Adım #8: Hesabı Geçici Olarak Kapat butonuna tıklayın.

 • Instagram hesabınız geçici olarak kapatıldı.

 • Hesabınızı yeniden aktif hale getirmek için giriş yapmanız yeterli.


Instagram kapatma işlemi geri alınabilir mi?


Instagram kapatma işlemi geri alınabilir mi?


‘Instagram hesabı nasıl kapatılır?‘ sorusunu yanıtladık. Pişman olanlar için geri dönüşü var mı? Evet, yukarıdaki ekran görüntüsünde ve hesap silme sayfasında da görülebileceği üzere işlemden sonra 30 günlük bir süreniz var.


Hesabı sildiğiniz tarihten itibaren Instagram’da görünmüyorsunuz, ancak 30 gün içerisinde tekrar giriş yapmanız halinde hesabınız otomatik olarak aktif hale getiriliyor.


INSTAGRAM HAKKINDA MERAK EDİLENLER


Telefondan Instagram uygulamasını silersem hesabım silinir mi?


Hayır, silinmez. Üstteki linklerden hesabınızı silmediğiniz sürece; Farklı bir telefon ya da bilgisayar üzerinden kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınıza tekrardan giriş yapabilirsiniz.


Instagram hesabımı sildikten ya da kapattıktan sonra arkadaşlarım etkinliklerimi görebilir mi?


Hayır, göremezler. Hesabınızı geçici olarak kapattıktan ya da kalıcı olarak sildikten sonra arkadaşlarınız profilinizi, arkadaşlarınızı, fotoğraflarınızı, videolarınızı, yorumlarınızı, hikayelerinizi ve beğenmelerinizi göremezler.

Instagram uygulaması üzerinden hesabımı silebilir miyim?


Uygulama üzerinden hesap silme ekranına gittiğinizde sizler için üstte belirttiğimiz Instagram.com linklerine yönlendirme yapılmaktadır. Uygulama içerisinden bu alana ulaşmak isterseniz;

Ayarlar > Yardım > Yardım Merkezi alanlarına tıkladıktan sonra arama kutucuğuna "Instagram hesabımı nasıl silerim?" yazarak Instagram'ın ilgili sayfasına ulaşabilirsiniz.

Instagram hesabımı hemen silebilir miyim?


Hayır, silemezsiniz. Kalıcı hesap silme işleminden sonra Instagram profiliniz arkadaşlarınıza görünmez yalnız yine de kalıcı olarak hesabın ortadan kaldırılması için Instagram'ın verdiği 1 aylık sürenin dolması gerekmektedir.

Instagram hesabımı kalıcı olarak sildim, tekrar açabilir miyim?


Instagram silme işlemini tamamladıktan sonra Instagram'ın verdiği süre boyunca (ort. 1 ay içerisinde) hesabınıza giriş yapmadıysanız, hesabınız kalıcı olarak silinir. Dolayısıyla hesabınızı tekrar açmanız mümkün değildir. Instagram dondurma için aynı durum söz konusu değildir.

Şifremi unuttum hesabımı silebilir miyim?


Hayır, silemezsiniz. Hesabınızı silmek için kullanıcı ve şifre bilgisine ihtiyaç vardır. Eğer hesabınızın şifresini unuttuysanız, Instagram Şifremi Unuttum sayfasındaki yönergeleri uygulayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Hesabımı sildikten sonra aynı kullanıcı adı ile başka hesap açabilir miyim?


Hayır, açamazsınız. Hesabınızı sildikten sonra aynı kullanıcı adı ile siz ve sizden başkası yeni hesap oluşturamadığı gibi, farklı bir hesaba da silinen kullanıcı adını atayamaz.

Instagram hesabımı kaç gün arayla kapatabilirim?


Instagram hesabınızı kapatıp tekrar açtıktan sonra bir kez daha kapatmak isterseniz 7 gün beklemeniz gerekmektedir. 7 gün içerisinde yalnızca 1 kere hesabınızı dondurabildiğiniz için süreç boyunca hesabınız arkadaşlarınıza görünür halde olur.

Yorumlar (0)
İlginizi Çekebilir
Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev