• Anasayfa
 • Oyun
 • LoL Akali CT Counter Yetenekleri, Güçlü ve Zayıf Özellikleri

LoL Akali CT Counter Yetenekleri, Güçlü ve Zayıf Özellikleri

LoL Suikastçı Akali CT - Counter, Tüm Yetenekleri, Güçlü ve Zayıf Özellikleri Akali CT (Counter), tüm yeteneklerini, güçlü ve zayıf özelliklerini yazımızda derledik
9kuyruk.com
1136
.
9kuyruk.com
19 Mayıs 2022 19:47
.
Oyun
.
Yazar: 9 kuyruk
LoL Akali CT Counter Yetenekleri, Güçlü ve Zayıf Özellikleri

LoL’ün 'Efendisiz Suikastçısı' Akali’nin CT'leri, Tüm Yetenekleri, Güçlü ve Zayıf Özellikleri


Akali yetenek gücünden yararlanan suikastçi bir karakter. Yetenek gücünden yararlanan suikastçi karakterler bir hayli bol olsa da Akali özellikle yetenek kiti sayesinde biraz daha farklı anlamda önce çıkabiliyor. Orta koridorda da üst koridorda oynanabilen Akali her 2 koridor safhasında da farklı zorluklar ile cebelleşiyor. Suikastçi dostumuzdan basitçe bahsettiğimize göre artık Akali CT’lerini (Counter), yeteneklerinigüçlü ve zayıf özelliklerini inceleyebiliriz.


Akali CT’leri, Akali’ye karşı güçlü olan karakterler - counterları:  • Galio

 • Pantheon

 • Poppy

 • Shen

 • Karma


Akali’nin en güçlü silahı rahat oynayabilmesi. Karakterin çok hareketli olması, W yeteneği aracılığıyla görünmez olması gibi detaylar Akali’nin savaş esnasında çok güçlü olmasını sağlıyor. Bu yüzden en Akali’nin rahat oynamasını engelleyebilen karakterler, Akali’ye karşı oldukça avantajlı olabiliyor. Aynı şekilde tahmin edeceğiniz üzere kitle kontrol de Akali’ye karşı kuşanılabilecek en büyük silah. Galio, Poppy, Shen tarzı karakterler sahip oldukları kitle kontrol ile çok sorun çıkartırken Pantheon gibi erken safhası güçlü olan karakterler koridor esnasında Akali’ye karşı çok baskın olabiliyor.


Efendisiz Suikastçi Akali’nin tüm yetenekleri:


LoL Akali CT Counter Yetenekleri, Güçlü ve Zayıf Özellikleri • Pasif / Suikastçinin Damgası: Bir şampiyona yetenek hasarı vermek, hedefin etrafındaki enerji halkası oluşturur. Bu halkadan geçmek Akali’nin bir sonraki normal saldırısına ilave menzil ve hasar sağlar.

 • Q / Beş Nokta Saldırısı: Akali Beş kunai fırlatarak ilave saldırı gücü ve yetenek gücüne bağlı olarak hasar verip yavaşlatma etkisi uygular.

 • W / Alacakaranlık Perdesi: Akali bir duman bombası atar ve kısa süreliğine hareket hızı kazanır. Perdenin içindeyken Akali görünmez olur ve rakiplerin yetenekleri veya saldırısıyla hedef alınamaz hale gelir. Saldırmak veya yetenek kullanmak Akali’yi kısa süreliğine açığa çıkarır.

 • E / Çevik Silah: Geriye doğru sıçrayarak büyü hasarı veren bir shuriken fırlatır. İsabet alan ilk rakip veya duman bulutu işaretlenir. Yetenek yeniden kullanıldığında işaretli hedefe atılarak fazladan hasar verir.

 • R / Kusursuz İnfaz: Akali belli bir doğrultuda sıçrayarak isabet alan rakiplere hasar verir. Yeniden kullanım: Akali belli bir doğrultuda atılır ve isabet alan bütün rakipleri infaz eder.


İnfaz Uzmanı Akali’nin güçlü ve zayıf özellikleri:


LoL Akali CT Counter Yetenekleri, Güçlü ve Zayıf Özellikleri


Akali’nin güçlü özellikleri: • Hareketlilik konusunda çok güçlü olması

 • Oyunun geç safhalarında hasarının çok artması

 • Suikastçi olmasına rağmen birden fazla hedeflere karşı rahat bir oyun sergileyebilmesi


Akali hareketlilik konusunda gerçekten güçlü bir karakter. Öyle ki Akali’nin hızına kafa tutabilecek çok fazla karakter yok oyunda. Aynı zamanda erken safhadaki hasarının düşüklüğü oyunun orta safhalarından itibaren kapanmaya başlıyor. Bunun yanı sıra karakter suikastçi kategorisinde yer alan bir karakter olmasına rağmen barındırdığı çok fazla hareketlilik ve gizlilik yeteneğiyle hayatta kalma potansiyeli birçok suikastçi karaktere kıyasla oldukça yüksek.


Akali’nin zayıf özellikleri: • Erken safhada hasar konusunda kısmen sıkıntı yaşayabilmesi

 • Birçok karakter gibi kitle kontrole karşı oldukça zayıf olması

 • Manası yerine enerjisi olmasına rağmen erken safhada enerji konusunda sıkıntı yaşaması


Akali güçlü bir suikastçi olmasına rağmen erken safhada hasar konusunda birtakım sıkıntılar yaşayabiliyor. Bu sorunu hızlı bir şekilde atlatsa da koridorun erken safhalarında problem olabiliyor. Hareketlilik karakterin en güçlü kozlarından biri olduğu için kitle kontrol birçok karakter gibi Akali’nin de en büyük zaaflarından bir tanesi. Bunun yanı sıra Akali mana yerine enerjiye sahip olmasına rağmen oyunun erken safhalarında enerji sıkıntısı yüzünden yeteneklerini birbirleri ile zincirlerken sorun yaşayabiliyor.


LoL’de Akali nasıl oynanır?


LoL Akali CT Counter Yetenekleri, Güçlü ve Zayıf Özellikleri • Akali yeteneklerinin kesinlikle dikkatli kullanılması gereken bir karakter. Yetenekleri zincirlemek oldukça önem taşıyor

 • W yeteneği sizi görünmez yapmasının yanı sıra enerjinizin bir kısmınıda doldurduğu için kritik noktalar kullanmak önem arz ediyor

 • Karakter ne kadar çok hareketli bir yetenek dizilimine sahip olsa da, dikkatsiz yetenek kullanımı sizi beklenmeyen durumlar içerisinde bırakabilir


Akali’ye karşı nasıl oynanır?


LoL Akali CT Counter Yetenekleri, Güçlü ve Zayıf Özellikleri • Akali oldukça hareketli bir şampiyon olduğu için kitle kontrole sahip olmak büyük bir avantaj

 • Akali erken safhalarda, oyunun geç safhalarında olduğu kadar baskın olamıyor. Bu şansı iyi değerlendirin

 • W yeteneği Akali’nin en kritik savunmasını oluşturduğu için bu yeteneği kullandığı boşlukları iyi değerlendirin


League of Legends karakterlerinden Efendisiz Suikastçi Akali, bu yazımızın konusu oldu. Akali’nin CT’lerini, yeteneklerini, güçlü ve zayıf özelliklerini elimizden geldiğince inceleyip kendi nacizane fikirlerimizide bu incelemeler aracılığıyla belirttik. Peki sizin favori LoL şampiyonunuz hangisi? Fikir ve görüşlerinizi yorumlarda bizler ile paylaşmayı unutmayın.

Yorumlar (0)
İlginizi Çekebilir
Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev