• Anasayfa
  • Kripto
  • Metaverse nedir? Metaverse ne demek? Arsa nasıl alınır?

Metaverse nedir? Metaverse ne demek? Arsa nasıl alınır?

Teknoloji dünyasını alt üst eden Metaverse nedir? Metaverse ne demek? Metaverse arsa nasıl alınır? Gelin hep birlikte detaylıca bu konuya bakalım.
9kuyruk.com
931
.
9kuyruk.com
23 Mayıs 2022 12:33
.
Kripto
.
Yazar: 9 kuyruk
Metaverse nedir? Metaverse ne demek? Arsa nasıl alınır?

Metaverse nedir? Metaverse ne demek?


Metaverse kelimesi, 'meta' (öte) ve 'universe' (evren) sözcüklerinin anlamlarının karışımından türetilen yeni bir sözcük. Metaverse, tüm sanal dünyaların, artırılmış gerçeklik ve internet'in toplamı da dahil olmak üzere, neredeyse geliştirilmiş fiziksel gerçeklik ve fiziksel olarak kalıcı sanal alanın yakınsamasıyla oluşturulan kolektif bir sanal paylaşılan alandır.


Metaverse arsa nasıl alınır?


Metaverse nedir? Metaverse arsa nasıl alınır?


3 boyutlu ve içeriğini kullanıcıların oluşturdukları sanal dünyaya metaverse deniliyor. Hem görsel, hem de sosyal içerikler barındıran metaverse bilgisayarlar, android cihazlar ve 3D cihazlar sayesinde kişinin yapay bir fiziksel ortama girilmesini sağlıyor. Metaverse sayesinde kişi, fiziksel gerçeklikle arttırılmış ve sanal gerçekliği bir arada yaşıyor. Son dönemde sanal bir kamusal alanın oluşturulduğu metaverse evreninde kendi para birileri dahi çıkarken, bu sanal dünyada arsa da alınabiliyor.


Metaverse arsa satan platformlar için buraya tıklayınız.


Metaverse ne zaman hayata geçer?


Metaverse ne demek? Metaverse ne zaman hayata geçer?


Facebook Reality Labs’ı yöneten Andrew Bosworth, “Bu ürünlerin çoğu ancak önümüzdeki 10 ila 15 yıl içinde tamamen hayata geçirilecek” diyor. Ve Snow Crash tarzı bir çevrimiçi dünyayı çalışır duruma getirmek için üstesinden gelinmesi gereken birçok teknik engel olduğunu belirtiyor.


Popüler Metaverse coinleri için buraya tıklayınız


Metaverse’te her şey yapmak mümkün mü?


Metaverse nedir? Metaverse’te her şey yapmak mümkün mü?


Gerçek bir Metaverse'e giden yol engebeli. Öncelikle dünya çapında bir ağ oluşturma ve milyonlarca kullanıcıyı eş zamanlı kaldırabilecek bilgi işlem yeteneğinin oluşturulması gerekiyor. Mevcut teknoloji şuan bu yükü kaldırmanın uzağında. Teknolojinin paralel evreni metaverse için temel atılmaya başlandı. Küresel iklim kriziyle mücadele eden mevcut evrenimiz tüm bu yıkım çabasına rağmen hayatta kalabilirse, üzerinde kuracağımız ikinci evren sürprizlerle hayatımıza girecek. Yanı kısacası Metaverse temelleri atılıyor fakat şuan için Metaverse'de her seyi yapmak mümkün değil.


Metaverse nedir? Arsa nasıl alınır? Metaverse Kripto paraları ve daha fazlası için takipte kalın!


Daha çok Mertaverse haberi ve Kripto dünyasından haberdar olmak için bizi Google News ile takibe alabilirsiniz. Merak ettiklerinizi ve takip ettiğiniz konu baslıklarını yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayınız.

Yorumlar (0)
İlginizi Çekebilir
Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev