Ultra Süper Otomobil Pagani Huayra Codalunga Tanıtıldı

Son olarak McLaren Speedtail’da gördüğümüz Longtail konsepti üzerine geliştirilen Pagani Huayra Codalunga, markanın kendi içerisinde geliştirdiği özel geliştirme sonucu sokaklara çıkacak.
9kuyruk.com
636
.
9kuyruk.com
17 Haziran 2022 23:34
.
İnternet
.
Yazar: 9 kuyruk
Ultra Süper Otomobil Pagani Huayra Codalunga Tanıtıldı
İtalya merkezli süper otomobil üreticisi Pagani, "Huayra" olarak isimlendirdiği modelinin özel bir versiyonunu hayata geçirdi. Şirketin "Huayra Codalunga" olarak isimlendirdiği bu otomobil, klasik Huayra'nın daha uzun kuyruğu olan özel bir versiyonu. Otomobilden yalnızca 5 adet üretildi ve bunların 5'i de an itibarıyla satılmış durumda.


Edinilen bilgilere göre Huayra Codalunga için ilk kez 2018 yılında harekete geçildi. İlk etapta yalnızca 2 kişi bu özel otomobile sahip olmak istemişti. Süreç içerisinde dörtte bir ve tam boyutlu ölçekli modeller inşa edilince müşteri sayısı 5'e çıktı. Gerek tasarımı gerekse motor özellikleriyle kendisine hayran bırakan Huayra Codalunga, otomobil tutkunlarının rüyalarına girecek türden.


Karşınızda yalnızca 5 adet üretilen Pagani Huayra CodalungaUltra Süper Otomobil Pagani Huayra Codalunga


Pagani Huayra Codalunga, orijinal modele oldukça benzeyen bir yapıya sahip. Tamamen özel olarak geliştirilmiş kompozit malzemelerin kullanıldığı süper otomobil, 1.290 kilogram boş ağırlık değerine sahip. Kanat kapı tasarımı, ilginç yan ayna tasarımı, aracın arka kısmındaki devasa motoru kaplayan özel tasarım kapak da Huayra Codalunga'yı benzersiz hale getiriyor.


Ultra Süper Otomobil Pagani Huayra Codalunga


Pagani'nin yalnızca 5 adet ürettiği otomobilin iç kısmı için diyebileceğimiz hiçbir şey bulunmuyor. Şirketin lüks anlayışı, bu modelde de kendisini gösteriyor. Ancak kokpit kısmı bir nebze de olsa karmaşıkmış gibi görünüyor. Araç sahiplerinin bu özel tasarım için ne düşündükleri merak konusu.


Ultra Süper Otomobil Pagani Huayra Codalunga


Huayra Codalunga, V12 motordan güç alan bir canavar. Araçta kullanılan motor, tam 840 beygir gücünde ve 1.100 Nm tork üretebiliyor. Yapılan açıklamalara göre Pagani, bu otomobillerin yollara çıkabilmesini sağlayabilmek için hem para hem de iş gücünü önemsemedi. Özetle; bu otomobili yasal anlamda her türlü yolda kullanabilirsiniz.


Ultra Süper Otomobil Pagani Huayra Codalunga


Pagani Huayra Codalunga retro detaylarıyla geçmişe vurguyu güçlendiriyor Ön bölümden bakıldığında bir Huayra olduğunu anlama konusunda çok fazla zorlanmayacağız versiyondaki en büyük far arka bölüme geçince karşımıza çıkıyor. Normal versiyona göre arka çizgileri 360 milimetre uzatılan otomobilin yeni yapısı görsel açıdan çok daha dikkat çekici. Bununla birlikte ışıklandırma grupları ve titanyum alaşım egzozlar da çalışma kapsamında tamamen yenilenen bölümler arasında dikkat çekiyor. Otomobilin renginin de yine dönemin yarış otomobillerini akıllara getirmesi için özel tercih edilmiş. Tüm parçalarının bir araya gelmesiyle 1.280 kilogram gibi oldukça verimli bir ağırlık değerine sahip olan Huayra Codalunga’nun motor tarafı ise bizlere tanıdık. 6.0 litrelik twin-turbo destekli V12 makineden güç alan otomobil, 851 PS güç ve 1.100 Nm tork değerlerine sahip olacak. 0-100 ve maksimum sürat gibi diğer rakamlar ise şimdilik paylaşılmış değil. Toplamda beş adet üretilecek olan Huayra Codalunga için 7 milyon euroluk etiketle asfalta inecek. Üretilecek olan tüm versiyonların şimdiden satıldığını da belirtmeden geçmeyelim.


Ultra Süper Otomobil Pagani Huayra Codalunga


Peki bu otomobilin fiyatı ne kadar mı dersiniz? Merakınızı hemen giderelim. Yalnızca 5 adet üretilen bu aracı satın alan tüketiciler, otomobil için en az 7 milyon dolar ödeme yaptılar. Üstelik bu para ödenmiş olsa da 4 yıldır bekleniyorlar. Pagani, Huayra Codalunga'nın ne zaman teslim edilebileceğine ilişkin hiçbir şey söylemedi.


Ultra Süper Otomobil Pagani Huayra Codalunga

Yorumlar (0)
İlginizi Çekebilir
Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev