ROFL Dosyası Nedir, Nasıl Açılır?

League of Legends tekrar dosyaları .rofl uzantılı ROFL dosyası nasıl açılır? ROFL dosyası nedir, nasıl açılır gibi merak edilen soruları biraz daha yakından inceleyelim. ROFL dosyası nedir?
9kuyruk.com
1763
.
9kuyruk.com
12 Şubat 2022 16:16
.
Yazılım
.
Yazar: 9 kuyruk
ROFL Dosyası Nedir, Nasıl Açılır?

League of Legends tekrar dosyaları .rofl uzantılı ROFL dosyası olarak kaydediliyor ama pek çok kullanıcı bu dosyaları nasıl açacağını bilmiyor. Gelin ROFL dosyası nedir, nasıl açılır gibi merak edilen soruları biraz daha yakından inceleyelim.


ROFL dosyası nedir?


Replay Of LoL cümlesinin kısaltması olan; .rofl uzantılı ROFL dosyası, popüler çok oyunculu çevrimiçi strateji oyunu League of Legends karşılaşmalarının kaydedildiği tekrar dosyalarıdır. Riot Games tarafından lisanslanmış ve LoL oyununa özgü olan bu dosya formatı video içeriği barındırır ancak direkt olarak herhangi bir video oynatıcı uygulamasında açılmaz.


ROFL dosyası nasıl açılır?


.rofl uzantılı ROFL dosyaları League of Legends oyununa özgü tekrar dosyaları oldukları için açmanın tek yolu League of Legends kullanmaktır. Dosya üzerinde sağa tıklayıp birlikte aç seçeneğinde LoL uygulamasını tercih ederek dosyanızı açabilirsiniz. 


League of Legends önemli anlar olarak adlandırılan bu videolar bilgisayarınızın C:\Kullanıcılar\Belgeler\LeagueofLegends\Highlights klasörüne, .webm uzantılı WEBM dosyaları olarak kaydedilir.


LoL WEBM dosyaları nasıl açılır?


.rofl uzantılı ROFL dosyalarından sonra .webm uzantılı WEBM dosyalarını görünce çölde su bulmuş gibi hissedeceksiniz. Çünkü League of Legends önemli anlarının kaydedildiği WEBM dosyaları hem Mozilla Firefox ve Google Chrome gibi internet tarayıcıları üzerinden açılıyor hem de VLC Media Player gibi sık kullanılan bir medya oynatıcı uygulamada görüntülenebiliyor. 


LoL önemli anlar ve tekrar dosyaları hakkında bilmeniz gerekenler: • LoL oyun tekrarlarını Karşılaşma Geçmişi ekranında bulabilirsiniz.

 • Tekrar dosyaları yalnızca kaydedildiği yamada görüntülenebilir.

 • Kaydettiğiniz önemli anlar videoları C:\Kullanıcılar\Belgeler\LeagueofLegends\Highlights klasöründe saklanır.

 • Önemli anları barındıran WEBM dosyasını VLC Media Player üzerinden oynatabilirsiniz.

 • Tekrar dosyalarını barındıran ROFL dosyasını League of Legends üzerinden oynatabilirsiniz.

 • Tekrar dosyalarında oyuncu sohbetleri yer almaz.

 • İstemcinizde yalnızca son 20 oyuna ait tekrar dosyaları saklanır.

 • Arkadaşlarınızın tekrar dosyalarına Karşılaşma Geçmişi ekranları üzerinden ulaşabilirsiniz.

 • Tekrar dosyaları, olumsuz davranışa sahip oyunculara karşı kanıt niteliği taşımaz.

 • Önemli an kaydını Ctrl + V tuş kombinasyonu ile başlayabilir ve durdurabilirsiniz.

 • Önemli anlar, 720p görüntü çözünürlük kalitesinde kaydedilir.

 • Önemli anlar ve tekrar dosyalarının kaydedileceği hedef klasörü değiştirmeniz mümkün. 


League of Legends tekrar dosyalarının kaydedildiği .rofl uzantılı ROFL dosyası nedir, nasıl açılır gibi merak edilen soruları yanıtladık ve LoL kayıtları hakkında bilmeniz gereken bazı detaylardan bahsettik. 

Yorumlar (0)
İlginizi Çekebilir
Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev