SD Karttan Silinen Dosyaları Geri Getirme, Verileri Kurtarma

SD kartlar, zaman zaman veri kayıplarına yol açabiliyor. SD karttan silinen dosyaları geri getirme işlemi nasıl yapılır? SD hafıza kartından silinenleri geri getirme
9kuyruk.com
1083
.
9kuyruk.com
04 Mart 2022 17:17
.
İnternet
.
Yazar: 9k
SD Karttan Silinen Dosyaları Geri Getirme, Verileri Kurtarma

SD Karttan Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır?


Birçoğumuz resim, belge, mesaj vb. saklamak için SD kartları kullanıyoruz. SD kart verilerinin silinmesi, kaybolması can sıkıcı olabiliyor. Veri kaybına yol açan başlıca nedenler yanlışlıkla dosyaları silmek veya SD kartı biçimlendirmek. SD karttan silinen dosyaları geri getirmek için yapılması gerekenleri bilmenin size çok yardımı olacak ve gelecekteki SD kart veri kaybı için hazırlıklı olmuş olacaksınız.


Örneğin; oda arkadaşım SD kartını dikkatsizce biçimlendirdiği için plaj tatili fotoğraflarını kaybetti. SD kartından silinen dosyaları geri getirmek için birçok kişiye sordu, internette aramalar yaptı ama yine de nasıl yapabileceğini bulamadı. Neyse ki, önerdiğim SD kart kurtarma programı (ücretsiz bir SD kart veri kurtarma programı) ile silinen, kaybolan tüm değerli fotoğraflarını geri getirmeyi başardı.


SD Karttan Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır?


Hafıza kartlarına eklenen veriler, bazen yazılımsal çakışmalar bazen de yanlışlıkla silinmeleri nedeniyle kaybedilebiliyorlar. Bazense veriler çeşitli nedenlerden ötürü gizlenip, ulaşılamayabiliyor. Bu gibi durumların tüketicileri ne kadar etkilediğini bilen Tenorshare tarafından piyasaya sürülen 4DDiG isimli yazılımsa tam olarak bu soruna çözüm buluyor.


Tenorshare 4DDiG ile hafıza kartından silinen dosyaları geri getirme nasıl yapılır? • Adım #1: Tenorshare 4DDiG’i indirin.

 • Adım #2: Verileri geri getireceğiniz hafıza kartını seçin.

 • Adım #3: Kurtarmak istediğiniz dosya türlerini belirleyin.

 • Adım #4: Taramayı başlatın.

 • Adım #5: Bulunan dosyaları başka bir kaynağa aktarın.


SD kart kurtarma işlemleri: 


SD kart kurtarma işlemleri • Adım #1: Buradan Disk Drill SD kart kurtarma yazılımını bilgisayarınıza indirin,

 • Adım #2: Size en uygun SD kart kurtarma yöntemini seçin,

 • Adım #3: Kayıp veri tarama işlemini başlatın,

 • Adım #4: Kurtarmak istediğiniz dosyaları seçin,

 • Adım #5: Kurtardığınız dosyaları farklı bir klasöre kaydedin,


SD kart içindeki dosyalar neden silinir? • Yanlışlıkla biçimlendirme işlemi yapılmış bir SD kartın içindeki tüm dosyalar silinir.

 • SD kart içindeki dosyalar yanlışlıkla kullanıcı tarafından silinebilir.

 • SD karta bulaşan bir virüs ya da kötü amaçlı yazılım nedeniyle dosyalar silinebilir.

 • Kullandığınız SD kart, üretim hataları nedeniyle sorunlu yani bozuk olabilir.

 • Diğer harici depolama aygıtları gibi SD kart da dış etkenler nedeniyle hasar almış olabilir.

 • Kartınızdaki sistem dosyaları değişikliğe uğradığı için dosyalar silinmese bile görüntülenemiyor olabilir.


SD kart içindeki dosyalar kendi kendine nasıl silinir sorusunun en yaygın yanıtları bu şekildedir. Elbette, her zaman karşılaşılmasa da SD kart içindeki verilerin kaybolmasına neden olabilecek farklı sorunlar da ortaya çıkabilir. Olabilecek her ihtimale karşı birden fazla harici depolama aygıtı üzerinden ve bulut depolama sunucuları üzerinden yedekleme yapmayı unutmayın.

Yorumlar (0)
İlginizi Çekebilir
Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev