• Anasayfa
  • Oyun
  • Zed’in CT'leri, Güçlü Ve Zayıf Yönleri, Tüm Yetenekleri - 9k

Zed’in CT'leri, Güçlü Ve Zayıf Yönleri, Tüm Yetenekleri - 9k

Bu içeriğimizde ‘Gölgelerin Efendisi’ Zed’in güçlü ve zayıf yönlerini, yeteneklerini ve karşısında güçlü olan karakterleri inceleyeceğiz.
9kuyruk.com
1923
.
9kuyruk.com
22 Aralık 2021 19:03
.
Oyun
.
Yazar: 9k
Zed’in CT'leri, Güçlü Ve Zayıf Yönleri, Tüm Yetenekleri - 9k

Bu içeriğimizde ‘Gölgelerin Efendisi’ Zed’in güçlü ve zayıf yönlerini, yeteneklerini ve karşısında güçlü olan karakterleri inceleyeceğiz.


Counter’lamak (CT) Ne Demek?


Counter ingilizce bir kelimedir. Türkçe olarak “karşı, zıt, ters” anlamlarına gelmektedir. Leauge of Legends’ta ise oyun içerisinde Zed CT‘leyen yani Zed’in yeteneklerinden kolayca kurtulabilen, yeteneklerini atmamasını sağlayan anlamına gelmektedir. 


Zed'in Yetenekleri:


Pasif - Düşene Tekme: Zed’in normal saldırıları, düşük cana sahip rakiplere ilave büyü hasarı verir. Bu etki, aynı rakip şampiyon üzerinde birkaç saniye bekleme süresine sahiptir.


Q - Keskin Shuriken: Zed, rakip birimleri delip geçen shurikenler fırlatır. Bu shurikenler, isabet ettiği tüm rakiplere hasar verir. Eğer ortamda Zed’in gölgeleri varsa onlar da shuriken fırlatır.


W - Canlı Gölge: Zed’in gölgesi ileri atılır ve birkaç saniyeliğine atıldığı bölgede kalır. Yetenek yeniden kullanıldığında Zed gölgesiyle yer değiştirir. Eğer Zed ve gölgeleri bir rakibe aynı yeteneği isabet ettirirse Zed enerji kazanır.


E - Gölge Darbesi: Zed ve gölgeleri yakınında bulunan rakiplere dönerek hasar verir.


R - Ölüm İşareti: Zed, birkaç saniyeliğine hedef alınamaz hale gelir ve rakip şampiyonun üzerine atılarak onu işaretler. Bu hamle aynı zamanda Zed’in ultiyi kullandığı yerde gölge bırakmasını sağlar. Rakip üzerindeki işaret 3 saniye içerisinde tetiklenir ve işaret üzerindeyken Zed’in verdiği hasarın bir kısmını tekrarlar.


Zed’e Karşı Güçlü Olan Herolar:


Vladimir, Kayle, Tryndamere, Lissandra, Fiora, Tham Kench, Singed, Wukong, Irelia, Jax, Aatrox, Talon, Diana, Malzahar


Zed’e Karşı Güçsüz Olan Şampiyonlar:


Ashe, Vel'Koz, Taliyah, Nidalee, Veigar, Miss Fortune, Lux, Kassadin, Teemo, Katarina, Darius, Orianna, Ziggs


Uyumlu Oldukları:


Kha'Zix, Shen, Talon, Aatrox, Vi, Nasus


LOL Şampiyonu ‘Gölgelerin Efendisi’ Zed’in CT'leri, Güçlü Ve Zayıf Yönleri, Tüm Yetenekleri


Zed Şampiyonunun Hikayesi:


Kadim çağlardan kalma yasak yöntemlerin sırrına son 200 yıldır ilk erişebilen ninja, Zed oldu. Kendisini ömrü boyunca bağlamış olan denge ve disiplin öğretilerinden koparak, klanına ve ustasına karşı geldi. Şimdi Zed gölgelerin bilgeliğini kucaklayan herkese güç sunup, cehalete tutunup kalanların canını alıyor.

Küçükken yetim kalan Zed'i, ünlü ve usta bir ninja evine alarak yetiştirdi. Zed'in tek dengi, ustasının oğlu olan Shen gibi görünüyordu. Aralarındaki her karşılaşma beraberlikle sona erdiği için, Zed asla ustasının gözdesi olamayacağını düşünmeye başlamıştı. Hayal kırıklığı ve kıskançlıkla, üstün gelecek bir yol aramaya başladı. Genç ninja, klanın tapınağının mühürlenip kapatılmış bir kısmına sızdı. Burada, süslü bir kutu buldu. Kutuya baktıkça içinde kötü bir his uyanıyordu. Kutunun içindeki kötücül bilgileri sezen Zed, kapağını açmaması gerektiğini biliyordu. Ama yine de açıp baktı. Gölgeler bir anda zihnine dokundu ve uzun süredir gizli duran teknikleri ortaya çıkardı. Artık gizli bir üstünliğü olan Zed, Shen'e meydan okudu ve ustasının oğlunu bu sefer yendi. Zafer anında övgü ve takdir bekliyordu. Ama ustası, Zed'in yasaklı yöntemler kullandığını her nasılsa anladığı için onu sürgüne yolladı.

Çok aşağılanan genç ninja, yıllarca serseri gibi gezdi. Kini hırsa dönüştü. Gölge stilini başkalarına da öğretmeye başladı. Gücü arttıkça, çevresindeki takipçiler de artıyordu. Ama o kutu olmadan, tekniğini mükemmelleştiremeyeceğini biliyordu. Bir gün Zed takipçilerine baktı ve öğrencilerinin artık bir ordu olduğunu gördü. Ödülünü almak için, onları toplayıp tapınağa yürüdü. Eski ustasını kapıda bekler bulunca şaşırdı. Ustası, Zed'i ve ordusunu ne zamandır beklediği misafirler gibi karşıladı. İhtiyar adam kılıcını Zed'in ayakları dibine bırakarak, ona gereğince ustalık edemediğini söyledi. Eski öğrencisini denge yoluna yönlendirmek yerine, sürgüne yollayarak gölgelere mahkum etmişti. İhtiyar, Zed'e tapınağa girip, kutuyu yokedip, takipçilerini dengeye yönlendirmesi için yalvardı. Kara ninja, ustasının peşinden içeri girdi. Bir-iki saniye sonra, beklemekte olan ninjalar Zed'in acı çığlıklarını duydu. Zed her nasılsa bir çizik bile almadan dışarı çıkıp, ustasının kestiği kafasını Shen'in önüne attı. Öfkeyle haykırarak, takipçilerine ustasının öğrencilerini öldürüp kutuyu almalarını emretti.

O eski ninja tarikatı o gün çöktü. Pek çok öğrenci öldü, bazıları ise Shen'in kahramanca çabaları sayesinde kaçabildi. Artık tapınak Gölge Yoldaşlığı'nın kötülük dolu çalışma sahasına dönüştü. Zed, Yoldaşlık'ın ustası olarak başa geçti. İlkeleri gayet sade: Tekniğini mükemmelleştir, gölgeleri kucaklamayı reddeden tüm ninjaları öldür.

''Denge yalan, gerçek ninjalar biziz...''
-- Zed

Yorumlar (0)
İlginizi Çekebilir
Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev Umut Alev